loading...
دنياي فناوري اطلاعات : ITWORLDS
مسعود ميرزايي بازدید : 756 پنجشنبه 16 بهمن 1393 نظرات (0)

آموزش طراحی رسپانسیو وب

AngularJS یک منبع باز چارچوب جاوا اسکریپت ، برای ایجاد برنامه های وب پویا با استفاده از HTML ، جاوا اسکریپت و CSS  ساخته شده و است . AngularJS  دارای ویژگی های بسیار پیشرفته ایست که کمک بسیار زیادی به شما جهت توسعه نرم افزار پاسخگو می دهد.

کتاب ارائه شده به صورت کاملا گام به گام طراحی وب سایت پاسخگو را مفصل ارائه می دهد. این کتاب به شما می آموزد که چگونه برای پیاده سازی مسیریابی پویا ، دستورات سفارشی پاسخگو، و نقاط شکست برای صفحه وب خود ، و همچنین اشگال زدایی بپردازید. در ادامه می توانید این کتاب ارزشمند را از دنیای فناوری اطلاعات دانلود نمایید.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1062 پنجشنبه 15 آبان 1393 نظرات (0)

آمنوزش مایکروسافت بیسیک 2010

کتالی که پیش رو دارید کار خود را از مفاهیم مقدمات برنامه نویسی آغاز نموده و به آموزشهای جامع تر در انتها می پردازد ، لازم به ذکر است هرکسی حتی بدون داشتن آشنایی با زبانهای برنامه نویسی می تواند این کتاب را بخواند. کتاب فوق علاوه بر اینکه به آموزش زبان برنامه نویسی ویژوال استودیو دات نت می پردازد شما را با محیط .Net آشنا می سازد.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 941 جمعه 23 خرداد 1393 نظرات (0)

برنامه نویسی موازی با سی شارپ

شرکت هاي تولید کننده پردازشگر براي افزاریش سرعت پردازنده مجبور به بالابردن فرکانس پردازشگر بودند یک راه افزایش ولتاژ مصرفی پردازنده بود که داراي نقاط ضعفی مانند افزایش دما و افزایش مصرف باطري نیز بود. از طرفی تولید کنندگان پردازنده به کمک برنامه نویسان پی به بیکاري زیاد پردازشگرها در زمان سویچ کردن فرایند ها و نخ ها شدند که حدود نیمی از زمان پردازش را به هدر می داد براي جبران حافظه کش را گسترش دادند اما به دلیل گران بودنش باز دچار محدودیت بودند بنابراین پردازنده هایی تولید کردند که بتواند پرازش موازي را (در ابتدا) در دو هسته به اجرا برسانند.حال نوبت برنامه نویسان بود تا برنامه هاي براي استفاده از این فناوري هاي نوین بنویسند. برنامه نویسی موازي عنوانی است، که موضوعی گسترده در دنیاي نرم افزار ایجاد کرد. د رادامه  می توانید این کتاب را به صورت رایگان از دنیای فناروی اطلاعات دانلود نمایید .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 895 جمعه 09 خرداد 1393 نظرات (0)

کتاب آموزش شرق

میکروکنتلر یک رایانه ی کوچک بر روی مدار مجتمع است که شامل یک پردازنده ، حافظه و وسایل ورودی / خروجی قابل برنامه ریزی است . اغلب حافظه های از جنس Flash و یا حافظه غیر قابل پاک شدن و RAM بر روی این تراشه ها موجودند . کتابی که در اختیار شما قرار گرفته است میکروکنترلرها را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده و خواننده را به سمت کار عملی با میکرو کنترلرها هدایت می کند . در ادامه می توانید این کتاب را به صورت رایگان از دنیای فناوری اطلاعات دانلود نمایید.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1126 چهارشنبه 23 بهمن 1392 نظرات (0)

برنامه نویسی شبکه جاوا

کتابی که پیش رو دارید به صورت عملی و بطور کامل به معرفی ، توسعه و برنامه نویسی تحت وب می پردازد . در این کتاب خواهید آموخت که چگونه با استفاده از کلاس ها در کتابخانه های جاوا در شبکه به سرعت و به آسانی کارهای عمومی  شبکه از قبیل سرور های multi threaded ، رمزنگاری ارتباطات ، broadcasting  در شبکه محلی ، و ارسال اطلاعات به برنامه های سمت سرور را برنامه نویسی نمایید .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 856 یکشنبه 13 بهمن 1392 نظرات (0)

آموزش HTML

زبان نشانه گذاري فرامتن (HTML) زبان نشانه گذاري اصلي صفحات وب است كه در سال 1990 توسط تيم برنرزلي با عنوان روش نشانه گذاري صفحات به نحوي كه با مرورگر قابل مشاهده باشند ، معرفي شد . برنامه نويسان وب براي طراحي صفحات وب آنچه را كه مي خواهند در صفحه نمايش دهند ، در ميان تگ هاي اين زبان قرار مي دهند . كتابي كه پيش رو داريد به همراه آموزش ريزه كاري ها به طور جامع به آموزش زبان برنامه نويسي HTML مي پردازد ، در ادامه مي توانيد اين كتاب را بصورت رايگان از دنياي فناوري اطلاعات دانلود نماييد .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 957 پنجشنبه 31 مرداد 1392 نظرات (0)

F# for c#

کتابی که پیش رو دارید یکی از کتابهای حرفه ای که ضمن معرفی زبان #F به زمان می آموزد که چگونه می توانید با این زیان پرکاربرد برنامه هایی که با #C نوشته اید توسعه دهید ، در ادامه می توانید این کتاب را از دنیای فناوری اطلاعات دانود نمایید .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 929 جمعه 28 تیر 1392 نظرات (0)

آموزش ASP.net

ASP.NET یک چارچوب کاربردی Web است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه گردیده تا برنامه نویسان بتوانند برای ساخت سایت‌های Web و برنامه‌های Web پویا وسرویس‌های Web پویا وسرویس‌های Web XML از آن استفاده کنند. این بخشی از زیر ساخت.NET مایکروسافت و جانشینی برای تکنولوژی صفحات سرویس دهنده فعال (ASP) است. ASP مبتنی بر زبانهای مشترک در حال اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای ASP را با استفاده از هر زبان Framework.NET بنویسند.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 708 یکشنبه 11 فروردین 1392 نظرات (0)

راهنمای جامع yii

Yii یک فریم ورک  PHP با عملکرد بسیار بالاست که برای ایجاد سریع اپلیکیشن های وب به کار برده میشود.همچنین بیشترین قابلیت استفاده مجدد را در برنامه نویسی وب فراهم می کند و فرایند تولید نرم افزار را سرعت می بخشد.کلمه  Yii که ییی خوانده می شود به معنای آسانی ، کاربردی و قابل گسترش است . Yii یک فریم ورک عمومی برنامه نویسی وب است و واقعا می تواند برای توسعه هر گونه اپلیکیشن وبی به کار برده شود.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1112 سه شنبه 03 بهمن 1391 نظرات (0)

RUP

فرایند انجام یک پروژه تعریف می‌کند که چه کسی، چه کاری را در چه هنگام و چگونه برای رسیدن به هدف (انجام پروژه) انجام می‌دهد. در مهندسی نرم‌افزار، هدف ساختن یک محصول نرم‌افزاری و یا بهبود یک نمونه‌ی موجود است. هدف از تعیین فرایند، تضمین کیفیت نرم‌افزار، برآورده شدن نیاز‌های کاربر و قابل تخمین بودن زمان و هزینه‌ی تولید می‌باشد. علاوه بر این، تعیین فرایند، روندی جهت تحویل مصنوعات دوران تولید نرم‌افزار به کارفرما و ناظر پروژه ارائه می‌دهد تا از این طریق اطمینان حاصل کنند که پروژه روند منطقی خود را طی می‌کند و نظارت درست بر انجام پروژه ممکن است و از سوی دیگر، معیاری برای ارزیابی پروژه انجام شده می‌باشد. تا كنون متدولوژی‌های مختلفی برای فرآیند تولید نرم‌افزار ارائه شده‌اند كه یكی از مشهورترین آنها RUP است. در ادامه دنیای آی تی با یک نگاه ساده به RUP ، فازهای آن و دیسیپلینها پرداخته و در نهایت کتاب نگاهی بر RUP را برای دوستان آماده نموده .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 977 پنجشنبه 14 دی 1391 نظرات (0)

pic

ساخت برنامه های چند رسانه ای و اتوران نویسی یکی از مباحث روز دنیا کامپیوتر می باشد که افراد،شرکت ها و ارگان های زیادی در سرتاسر جهان از آن بهره می برند.این برنامه ها می تواند آموزشی،تجاری،مذهبی،تبلیغاتی و ... باشد.
در کتاب حاضر به بررسی و ساخت اتوران به صورت حرفه ای توسط نرم افزار Autoplay Media Studio 8 پرداخته است.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1125 یکشنبه 21 آبان 1391 نظرات (1)

pic

در اين كتاب با شيوه برنامه نويسي تحت شبكه و اجراي كلاينت و سرور آشنا خواهيد شد ،  زبان برنامه نوسي  استفاده شده در اين كتاب زبان پر قدرت C#.net مي باشد .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 928 جمعه 17 شهریور 1391 نظرات (0)

دنیای آی تی

امروزه استفاده از صفحات Asp.net یکی از مهمترین کارهای برنامه نویسان وب است. ولی این صفحات دارای ضعف های فراوان میباشند. این کتاب ضعف های مذکور را در قالب هشت بخش مختلف به برنامه نویسان asp.net گوش زد میکند.

دانلود کتاب در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1244 سه شنبه 16 اسفند 1390 نظرات (0)

pic

UML یک زبان مدلسازی همه منظوره استاندارد در زمینه مهندسی نرم افزار است . با استفاده از یو ام ال می توان تقریبا هر گونه برنامه کاربردی که ممکن است بر روی هر ترکیبی از سخت افزار، سیستم عامل، زبان برنامه نویسی و شبکه اجرا شود را مدلسازی نمود.طراحی بر پایه مفاهیم شی گرایی یو ام ال سبب می‌شود که ذاتا با محیط‌ها و زبانهای برنامه نویسی شی گرا (مانند سی پلاس پلاس، جاوا و سی شارپ) سازگاری کامل داشته باشد، اگرچه می توان از آن برای مدلسازی برنامه‌های غیر شی گرا مانند برنامه هایی که با زبانهای ویژوال بیسیک، کوبول و فرترن نوشته می شوند نیز استفاده نمود.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1374 دوشنبه 08 اسفند 1390 نظرات (0)

pic

یکی از برترین و پرطرفداران ترین محصولات نرم افزاری کمپانی مایکروسافت که سالها در قالب بسته اداری ( آفیس ) شرکت مایکروسافت در نسخه های مختلف عرضه شده بود نرم افزار Microsoft FrontPage مخصوص طراحی و ساخت صفحات وب بوده است که در چند نسخه ی آخر این محصول به صورت نرم افزار جداگانه همراه با بسته ی آفیس عرضه می شده است. ولی با عرضه ی نسخه ی نهایی آفیس 2007 علاقمندان به این نرم افزار کاربردی محبوب مطلع شدند که دیگر پروژه ی ساخت این محصول قدرتمند کمپانی مایکروسافت به پایان رسیده است و دیگر نسخه ی جدیدی از آن عرضه نخواهد شد.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1026 دوشنبه 24 بهمن 1390 نظرات (0)

pic

اکتیوایکس (ActiveX) یک چهارچوب نرم افزاری برای تعریف اجزای نرم افزاری قایل استفاده ی مجدد به گونه ی مستقل از زبان برنامه نویسی است. اکتیوایکس در سال 1996 توسط شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه فناوری های COM و OLE معرفی شد. بسیاری از برنامه های کاربردی ویندوز از کنترل های اکتیوایکس برای ایجاد کارایی و همچنین انتقال آنها به نرم افزار های دیگر، استفاده می کنند.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1454 پنجشنبه 29 دی 1390 نظرات (0)

pic

ASP.NET  یکی از مهمترین و قوی ترین تکنولوژی های تولید صفحات داینامیک وب سمت سرویس دهنده ( Web Server ) است . ASP.NET ترکیبی از ASP  ( زبان برنامه نویسی کلاسیک تحت وب مایکروسافت ) با تکنولوژی NET.  ( چارچوب جدید معرفی شده توسط مایکروسافت برای تولید نسل جدیدی از نرم افزارها ) می باشد .منظور از سمت سرویس دهنده این است که تمامی کدهای نوشته شده برنامه نویس بر روی کامپیوتر سرور پردازش شده و نتایج آن به صورت HTML برای کاربری که در حال مرور صفحات ایجاد شده است ارسال می شود ، زبان هایی مثل ASP.NET ، PHP  که از مهمترین زبان های برنامه نویسی وب به شمار می روند بر روی سرور پردازش شده و نتایج این پردازش به صورت HTML برای کاربر بر روی مرورگر وب فرستاده می شود .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1159 چهارشنبه 18 آبان 1390 نظرات (0)

picسرویس دهنده ی اچ تی تی پی آپاچی که بیشتر آن را آپاچی می‌نامند، یک برنامه ی سرویس‌دهنده ی وب است که نقش کلیدی در توسعه ی دنیای وب ایفا می‌کند. در سال 2009 آپاچی اولین برنامه ی سرور وب بود که حدود 100 میلیون وب سایت به کمک آن سرویس دهی می‌کردند. آپاچی به‌طور معمول در محیط‌های بر پایه یونیکس و لینوکس استفاده می‌شود.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1464 سه شنبه 10 آبان 1390 نظرات (3)

 

picکتاب مجموعه نکات برنامه‌نویسی در سی‌شارپ در ۱۹۸ صفحه که حاصل جمع‌آوری تمام نکات ریز و درشت برنامه‌نویسی در سی‌شارپ مي باشد ، دوستان مي توانند همين حالا جزوه را دانلود نمايند.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1483 سه شنبه 03 آبان 1390 نظرات (0)

picبا سلام دنياي آي تي امروز براي شما دوستان آموزش جامع #C را آماده دانلود نموده ،‌ اميدو.ارم مورد رضايت شما دوستان واقع گردد .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1411 یکشنبه 01 آبان 1390 نظرات (0)

picMVC معماری نرم افزاریی است که در حال حاضر به عنوان یکی از الگو های نرم افزاری در مهندسی نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد . این الگو منطق برنامه را از رابط کاربری به طور کامل جدا می سازد ، تا به توسعه دهندگان این امکان را بدهد تا توسعه ، تست و نگهداری نرم افزار را در واحد های مستقل انجام دهند . MVC مخفف سه کلمه Model ( مدل ) و View ( نمایشگر ) و Controller ( کنترلگر ) است . معماری MVC اغلب در برنامه های وبی  ( Web Application ) مورد استفاده قرار می گیرد جایی که view با کد HTML به کاربر نمایش داده می شود .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1252 دوشنبه 11 مهر 1390 نظرات (1)

pic

توضیحات :  این کتاب به تفاوت ها و شباهت های دو زبان برنامه نویسی سی و جاوا میپردازد برای مثال نام متغيرها در دو زبان نسبت به حروف حساس است. نوع بولين در جاوا نمي تواند با عدد مقايسه شود در صورتي كه در سي پلاس پلاس مجاز است. رشته ها در جاوا آرايه ساده اي از كاراكتر ها نيستند. در سي پلاس پلاس وراثت چند گانه مستقيما پشتيباني مي شود ولي در جاوا اين وجود ندارد. جاوا از ابتدا به صورت شي گراست در صورتي كه سي پلاس پلاس اينطور نيست. كد سي 10 بار سريعتر از كد جاوا اجرا مي شود ، جاوا از كاراكترهاي يوني كد استفاده مي كند اما سي نه .

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1257 شنبه 09 مهر 1390 نظرات (2)

picزبان اکس‌اچ‌تی‌ام‌ال (HTML) همان اچ‌تی‌ام‌ال است به همراه رعایت دقیق تمامی قواعد و دستورات نحوی نزدیک‌تر به زبان اکس‌ام‌ال که موجبات افزایش اطمینان از عمل‌کرد صححیح سندها در شرایط پیچیده‌تر موجود در اینترنت امروزین را فراهم می‌سازد. XHTMLها، نوع‌های سندها و ماژول‌ها در حال حاضر و در آینده هستند که در واقع زیر مجموعه و گسترش یافته HTML4 است. این نوع اسناد بر پایه XML هستند برای کار در ترکیب با عامل کاربر مبتنی بر XML طراحی شده‌اند.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1088 چهارشنبه 30 شهریور 1390 نظرات (1)

picسی ام اس (cms) یک نرم افزار کامپیوتری است برای مدیریت ، سازماندهی و تسهیل کردن تولید اسناد یا محتوا.یک content management system) cms) یک web application (نرم افزار تحت وب) است برای مدیریت آسانتر وبسایت ها و محتوای آنها.
در یک CMS، داده می‌تواند هر چیزی باشد، مانند اسناد، فیلم، عکس، شماره تلفن، داده‌های علمی و غیره. CMSها بیشتر برای ذخیره، کنترل، بازبینی، توسعه معنایی و انتشار اسناد به‌کار می‌رود.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1475 یکشنبه 20 شهریور 1390 نظرات (0)

pic

نرم افزار مالتی مدیا بیلدر (MMB) جهت ساخت پرژه های چند رسانه ای و Auto Run های حرفه ای استفاده می شود و در نوع خود یک نرم افزار بسیار قدرتمند است. البته به علت آسانی بیش از حد کار با این برنامه، کاربران آن دست به ساخت نرم افزارهایی نیز با آن می زنند.
این نرم افزار دارای یک رابط گرافیکی است که توسط آن به راحتی می توان بر روی پروژه تسلط داشت. در این نرم افزار می توان به راحتی بر روی گرافیک و شکل ظاهری پروژه تسلط داشت. این نرم افزار دارای محدودیت هایی نیز می باشد که به علت پشتیبانی از پلاگین ها تا حد چشمگیری این محدودیت ها برطرف شده اند.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1500 شنبه 12 شهریور 1390 نظرات (0)

 

picدر این کتاب به آموزش برنامه نویسی شبکه و چگونگی کار با سوکت و... پرداخته شده است .
امروزه با گسترش ارتباطات و انواع شبکه های کامپیوتری جهت انجام امور نیاز مبرم به برنامه های تحت شبکه از جمله socket programing احساس میشود , لذا در این کتاب به ارائه مطالبی در این زمینه و ایجاد یک برنامه تحت شبکه (برنامه chat) میپردازد. در حقیقت این کتاب نقطه آغازی برای همه برنامه نویسانی خواهد بود که به نحوی مجبور خواهند شد برنامه کاربردی تحت شبکه اینترنت بنویسند.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1165 جمعه 11 شهریور 1390 نظرات (0)

pic

اکثر تلفن های همراه امروزی دارای سیستم عامل هستند که یکی از سیستم عامل های معروف در این بین سیمبیان نام دارد.
 در ابتدا تلفن‌های همراه دارای ساختار پیچیده‌ای نبودند. سخت‌افزار محدود نیاز به نرم‌افزارهای پیچیده نداشت، تا اینکه شرکتهای مطرح ساخت گوشی‌های تلفن همراه نسل‌های دوم و سوم گوشی‌های خود را عرضه کردند. این گوشی‌ها دارای امکانات سخت‌افزاری بیشتری بودند که شامل پردازنده، حافظه و دیسک سخت بوده و تقریباً به صورت یک رایانه کوچک طراحی شدند. در این زمان بود که این شرکتها به اهمیت نرم‌افزار در این گوشی‌ها پی برده و رقابت نرم‌افزاری در کنار رقابت سخت‌افزاری شروع شد. مایکروسافت یکی از شرکتهایی بود که قبلا روی سیستم‌عامل رایانه‌های جیبی خود کار کرده بود و ویندوز سی‌ای را به همین منظور طراحی کرده بود.

جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه نماييد

مسعود ميرزايي بازدید : 1435 سه شنبه 08 شهریور 1390 نظرات (0)

توضیحات:
مجموعه آماده شده توسط دنياي آي تي شامل ده ها مقاله خواندنی و مفید در زمینه آموزش زبان برنامه نویسی Visual Basic می باشد. پیش نیاز درک این مقالات آشنایی با برنامه نویسی در ویژوال بیسیک بوده و نیاز به دانش چندانی ندارد چون مقالات آموزشی همراه با عکس هستند که یادگیری را برای شما عزیزان آسان خواهد کرد.

دانلود در ادامه مطلب

مسعود ميرزايي بازدید : 1260 جمعه 04 شهریور 1390 نظرات (0)

اين كتاب به صورت كامل از ابتدا شروع به توضيحاتي در مورد سوكت نموده و به صورت كاملاً عملي آموزش را ارائه نموده .

براي دانلود به ادامه مطلب مراجعه كنيد.

رمز فايل : www.computerworlds.ir

دانلود : Download

حجم فايل :425k

مسعود ميرزايي بازدید : 1199 چهارشنبه 02 شهریور 1390 نظرات (1)

توضیحات :  در این کتاب به طور مختصر در مورد برنامه نویسی شی گرا در PHP بحث شده و انواع مباحث مطرح در OOP از جمله :

- کلاس ها (Classes)

- اشیا (Objects)

- وراثت (Inheritance)

- چند ریختی (Polymorphism)

- کپسول سازی (Encapsulation)

- واسط ها (Interfaces)

- و ...

در آن آورده  شده اند.

دانلود در ادامه مطلب

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1713
 • کل نظرات : 135
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 130
 • آی پی امروز : 26
 • آی پی دیروز : 50
 • بازدید امروز : 198
 • باردید دیروز : 80
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,156
 • بازدید ماه : 1,801
 • بازدید سال : 45,650
 • بازدید کلی : 7,672,208
 • کدهای اختصاصی